وبلاگ بیت دیفندر

اخبار ، دیدگاه ها و نگرش کارشناسان بیت دیفندر

چرا لحاظ کردن حریم‌خصوصی لیندکین اهمیت دارد؟

در گروهاخبار ایدکو، ۱۴۰۰/۴/۲۱

لینکدین با داشتن بیش از 650 میلیون پروفایل حرفه‌ای یکی از محبوب‌ترین پلت‌فرم‌های اجتماعی به حساب می‌آید. کار این پلت‌فرم ارائه‌ی فرصت‌های بی‌نهایت شغلی و نیز کانکشن‌های شبکه‌ای است. فرقی ندارد دارید دورکاری می‌کنید یا شبکه اینترنتی حرفه‌ای می‌سازید، این پلت‌فرم به همه خدمات می‌دهد. اما نگه داشتن یک پروفایل حرفه‌ایِ تمام‌عیار در جهان دیجیتال سختی‌های خودش را هم دارد. درست مانند هر سرویس شبکه اجتماعی دیگری، پروفایل لینکدین شما نیز می‌تواند در برابر مسائل امنیتی آسیب‌پذیر باشد- برای مثال سرقت داده یا هک شدن اطلاعات. در ادامه با ما همراه شوید تا توضیح دهیم چرا حفظ حریم خصوصی لینکدین اهمیت ویژه‌ای دارد.

این دیگر بر هیچ کس پوشیده نیست که چرخ شبکه‌های اجتماعی با میل کاربران به اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی‌شان و ارتباط‌گیری با سایرین است که می‌چرخد. و گرچه شاید در کوتاه‌مدت برخی از اطلاعاتی که عمومی‌سازی می‌شوند خطری نداشته باشند اما در طولانی‌مدت به عمده دلایل نگرانی‌های امنیتی تبدیل خواهند شد. داده‌هایی که در فضای آنلاین به اشتراک می‌گذارید خارج از شبکه اجتماعی شما خواهد چرخید. چک‌های امنیتی که لینکدین برای جلوگیری از دسترسی غیرقانونی به اکانت‌ها استفاده می‌کند شما را از دیده شدن محافظت نمی‌کند و مانعی برای سرقت اطلاعات شما توسط سایر اعضا یا عاملین تهدید که ممکن است از این داده‌ها برای مقاصد شرورانه استفاده کنند- نخواهد بود. از این رو پیش از اینکه تصمیم بگیرید باید پروفایل لینکدین خود را خصوصی‌تر کنید یا نه این چند سوال را از خود بپرسید:

آیا همه باید به اطلاعات شخصی من مانند شماره تلفن، ایمیل و آدرس فیزیکی من دسترسی داشته باشند؟

آیا همه کاربران لینکدین باید به فید فعالیت‌های من دسترسی داشته باشند و از کانکشن‌های حرفه‌ای من خبر داشته باشند؟

پاسخ‌های شما می‌تواند به نحوه‌ی تنظیمات خصوصی‌سازی اکانت لینکدین کمک کند و اجازه می‌دهد بهتر اطلاعاتی را که به اشتراک می‌گذارید مدیریت کرده و داده‌ها را به سایرین نمایش دهید. حواستان به آنچه در لینکدین می‌گذارید باشد و جریان اطلاعاتی را که به تحکیم شخصیت کاری‌تان هیچ کمکی نمی‌کند محدود سازید. اگر کاربر معمول هستید و در حال حاضر خیلی هم در معرض فرصت‌های جدید شغلی قرار ندارید بهتر است هر چه بیشتر در این پلت‌فرم گمنام بمانید. شما می‌توانید حریم‌خصوصی پروفایل خود را با چند استراتژی ساده مدیریت کنید.

در منوی Settings and Privacy گزینه visibility را برای تنظیم گزینه‌های دید پروفایل، کانکشن‌ها، ادیت پروفایل عمومی و انتخاب اینکه چه کسی می‌تواند آدرس ایمیل و نام خانوادگی شما را ببیند یا دانلود آن‌ها از داده‌های صادرشده خود انتخاب کنید.

با این تنظیمات جزئی می‌توانید از خود در برابر نقشه‌های پیشرفته‌ی مهندسی اجتماعی همچون فیشینگ و اسکم محافظت کنید. نسبت به کانکشن‌های خود آگاه باشید و پیش از قبول درخواست کانکشن از افرادی که نمی‌شناسید کمی فکر کنید. بسیاری از اسکمرها زود به زود به لینکدین سر می‌زنند؛ از این رو حواستان به پیام‌های ناخواسته‌ که حاوی آفرهای شغلی وسوسه‌انگیز، فرصت‌های سرمایه‌گذاری یا عضویت‌های پریوم اما رایگان هستند باشد. نشت داده‌ها در فضای دیجیتال بحث جزئی‌ای نیست و باید بسیار جدی گرفته شود. Bitdefender Digital Identity Protection سرویس حریم خصوصی آنلاینِ اختصاصی‌ایست که به شما کمک می‌کند ردپای دیجیتال خود را مدیریت کرده و خطرات مربوط به نشتی‌های اطلاعاتی و نقض‌های داده را به حداقل برسانید. ابزار ما همواره وب را نظارت می‌کند تا هر داده‌ی مرتبط با اطلاعاتی که در پروسه آنبوردینگ (آدرس ایمیل و شماره تلفن) ارائه شده را پیدا کند. شما می‌توانید برای درک بهتر از خطرات قربانی شدن و گرفتن تصمیم‌های به جاتر در آینده داده‌های در معرض قرار گرفته تا آنالیز کنید.